محاسبه پرداخت قیمت ملک کلاهبرداری شده که بدلیل ندادن اقساط شخص کلاهبردار فسخ معامله شده است در نبود ملک قابل رد مال نیست چگونه است ؟

سال 94 ملکی را در مزایده برنده شدم به قیمت یک میلیارد تومان 40 درصد نقد(400 میلیون تومان ) و 60 درصد مابقی در اقساط 60 ماهه (60 قسط ده میلیون تومانی )متاسفانه اقساط ان زیاد بود و گرفتن وام از بانک بسیار زمانبر بود شخصی پیشنهاد داد که منافع ملک به مدت 60 ماه به من واگذار کنید در عوض من اقساط شما را یکجا می دهم هر زمان وام شما جور شد پول من را بدهید و جهت ضمانت اینکار وکالت بلاعزل فروش ملک مزایده را از من گرفت یک سال گذشت و من متوجه شدم شخص به زندان افتاده و اقساط پرداخت نکرده و ملک از طرف شرکت مزایده گذار مصادره شده است و از 400میلیون نقدی داده بودم 200 میلیون جهت خسارت فسخ قرارداد برداشته شده است شکایت کلاهبرداری کردم و شخص حکم به کلاهبرداری و رد مال شد ولیکن ملک توسط مزایده گذار مصادره و شخص دیگری فروخته شده و امکان رد مال وجود ندارد باید پرداخت قیمت آن را بپردازد با توجه به اینکه من 400 میلیون از یک میلیارد ارزش ملک دادم و 200 میلیون هم به من از طریق مزایده گذار باز گردانده شده است
سوال
1- قیمت روز ملک 2 میلیارد می باشد ولی من در مزایده یک میلیارد برنده شدم ایا به قیمت روز باید بپردازد یا به همان قیمت خرید من ؟
2- طبق قانون و توضیحات داده شده شخص کلاهبردار بابت پرداخت قیمت آن چقدر باید به من بدهد ؟

محاسبه پرداخت قیمت ملک کلاهبرداری شده که بدلیل ندادن اقساط شخص کلاهبردار فسخ معامله شده است در نبود ملک قابل رد مال نیست چگونه است ؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: کلاهبرداری
4 پاسخ
2,111 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ ۱۳:۴۶