مشکل حقوقی

سلام
وقت به خیر و نیکی

پیشاپیش از وقتی که میگذارید، سپاسگزاری می کنم.

مدت 10 ماه و نیم با یکی از بازاری های بازار مبل همکاری کردم. بنده به عنوان مترجم، نوع و قیمت مبلمان را از شرکت های چینی استعلام میکردم.
ایشان (کارفرمای من) نمایشگاه مبل خودشون رو به یک بانک خصوصی اجاره داده بودند.
یک ساختمان دو طبقه در بازار مبل هم ایشون دارند. بنابر این ما کارمون رو توی این ساختمان (دفتر) شروع کردیم. و اقدام به واردات مبل کردیم.
از اواسط برج 12 تا آخر اردیبهشت ماه، ایشون حقوق من رو پرداخت نکردند و خودشون هم دیر به دیر به دفتر سر میزدند.
تا این که آخر اردیبهشت، پسرشون گفت فعلاً به خاطر قیمت دلار، واردات رو معلق کرده ایم. یکی دو ماه دیگه شاید راه بندازیم شرکت رو.
الان بعد از گذشت یک ماه و نیم، به تماس های بنده جواب نمیدن. به دفترشون هم سر نمیزنن. درش بسته است.
ولی:
1- ایشون ماهی یک بار به بانک خصوصی سر میزنن و مبلغ اجاره ی ماهانه شون رو از بانک میگیرن (ظاهراً ماهی 35 میلیون تومان)
2- آدرس منزلشون رو هم بلدم. (اگه قرار بشه از طرف دادگاه نامه براشون بفرستیم، کسی دفتر نیست که تحویل بگیره. ولی خوب خونه شون که آدم هست!)

درضمن، چون من از طرف یک دوست بهشون معرفی شدم، قراردادی نداشتیم. حقوق ماهانه ام 400 تومن بود که هر ماه پرداخت میکردند.

لطفاً بگید من چطوری حقوق دو ماه و نیم خودم رو که پرداخت نکردند (حدود یک میلیون و صد هزار تومان) می تونم بگیرم؟ دادگاه؟ وزارت کار؟ مراحلش چیه؟
آخه شرکت تعطیله. وزارت کار چیکار میتونه بکنه؟
مراحل کار چقدر طول میکشه؟ آیا امیدوار باشم؟ درضمن، چون قرارداد نداشتیم، هیچ گونه بیمه و... هم نکردند. آیا می تونم تمام حق و حقوقم رو ازشون بگیرم؟

پیشاپیش از جوابتون ممنونم

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: -
2 پاسخ
3,059 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۱/۰۴/۱۰ ۱۵:۳۶:۵۵