سوال

سلام و احترام
1- سندی به متراژ10000 متر صادر شده است و شخصی با ارایه قولنامه جعلی سند ماده 147 گرفته است. وراث صاجب اصلی ملک با طرح شکایت کیفری حکمی مبنی بر جعل و استفاده از سند مجعول در اداره ثبت و گرفتن سند محکوم شده است . حال من از چندین نفر با تفویض وکالت قبل از صدور سند مالکیت ماده 147 خریده بودم. سوال این است بنده که تنها 300 متر ملک را خریده بودم ایا می توانم دادخواست ابطال سند تنها نسبت به سهم خودم بدهم - راهنمایی های جزیی را بفرمایید؟
2- شخصی ملک تجاری وقف را در سال 62 از اداره اواقاف اجاره کرده است با حق کسب و پیشه و بدون اینکه حق انتقال به غیر داشته باشد به پدر بنده داده است و حق خود را در یک کاغذ عادی انتقال داده است و ما ده سال ان را اجاره کرده ایم با حق کسب و پیشه وی. حال اداره اوقاف دادخواست تخلیه علیه مستاجر اول و پدرم داده است و حکم بدوی تخلیه علیه پدرم و پرداخت اجاره بها هر دو و ده سال اخر عهده پدر من داده شده است و حق و کسب و پیشه به نفع مستاجر اول ،اما با توجه به اینکه ملک نیاز به تعمیرات اساسی داشته پدرم ده میلیون خرج نموده است . ایا در مرحله تجدید نظر امکان دارد بخواهیم مستاجر اول یا اوقاف هزینه های ما را جبران کنند؟ایا امکان دارد درخواست کنیم حق کسب و پیشه را به ما دهند؟چگونه در مرحله تجدیدنظر بخواهیم؟یا دادخواست جداگانه دهیم؟ایا مثمر ثمر خواهد بود؟
تشکر از لطفتان

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: -
1 پاسخ
3,084 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۱/۰۸/۱۱ ۰۱:۰۸:۴۷