افراز و تفکیک

سلام.
ملکی در سال 80 به بنده و خواهرم ارث رسید. در سال 83 این ملک را به شخص الف فروختیم با این شرط که من از سهم خود نیم دانگ را نفروشم تا یک تکه ناقصی 35 متری از همین زمین را افراز کرده و من به عنوان مغازه یا پارکینگ برای خودم بردارم. خریدار با قبول این موضوع پنج و نیم دانگ خرید.سپس من با استفاده از ماده 147 ق.ث اقدام به افراز و گرفتن سند شش دانگی این تکه به نام خودم کردم و اداره ثبت برای این قطعه زمین که به 422 اصلی چسبیده بود و حالا افراز شده بود یک پلاک به نام 18 فرعی از 422 اصلی سند زدند.(422 اصلی فرعیات دیگری هم گرفته شده بود)اما در اداره ثبت هنوز آن نیم دانگ از 422 اصلی به نام من است . یعنی شش دانگ پلاک 422/18 که سند دارد و نیم دانگ پلاک 422 اصلی که قرار بود در ازای آن قطعه نگه دارم و سند ندارد. حالا شخص الف پنج و نیم دانگ خود را با این تصور که شش دانگ به نامش است به شخص جیم فروخته و من هم نیم دانگم را که برگردانده نشده بود به شخص دال . حالا شخص جیم من را تحت فشار گذاشته که میخواهم سند شش دانگی بگیرم برو از دال پس بگیر و اقاله کن.وگرنه شکایت میکنم.
میخواهم بدانم آیا اینجا من حقی نسبت به ان نیم دانگ دارم؟ با توجه به اینکه قولنامه هم نداریم؟
آیا اداره ثبت میتواند سند 6 دانگی من را ابطال کند یا نیم دانگ من را برگرداند با توجه به اینکه قولنامه به کل نداریم؟
اشتباه اداره ثبت متوجه من هم میشود و جیم میتواند از من شکایتی کند؟
با تشکر از تمام شما مشاوران .

وضعیت: بسته (پاسخ رایگان)
مهارت: -
1 پاسخ
2,854 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۱/۰۹/۱۲ ۲۱:۱۷:۵۰