پس گرفتن اثاثيه از صاحب خانه

سلام و خسته نباشید
شدیدا نیازمند راهنماییتون هستم و امیدوارم لطف کنید و خیلی زود راهنماییم کنید
1. خانه ای در تاریخ 20دیماه 90 اجاره کردم.با رهن 1 میلیون و 280 اجاره
به دلیل پس و پیش شدن تاریخ اجاره بها و ضمن اینکه گاز مشترک بود و علیرغم مصرف کم ناچار به پرداخت مبلغ گزاف گاز میشدم.ناچار به در تاریخ20 شهریور91 اقدام به تخلیه خانه کردم که صاحب خانه از بردن اثاثیه اساسی زندگی(یخچال- گاز- لباسشویی-بخاری و 3 دست مبلمان ) جلو گیری کرد.قفل های درها را عوض کرده و نمیدانم چطور باید شکایت کنم؟
در تاریخ تخلیه اجاره ی عقب مانده با رهن که دست صاحب خانه داشتم سربه سر شد و هنوز 160 هزار تومان من طلبکار شدم . با ایشان صحبت کردم که چک های بنده نزد ایشان امانت باشد تا مبلغ قبوض را پرداخت کنم اما ایشان ضمن اینکه 160 هزار تومان را به بنده ندادند بابت هزینه قبوض مستاجر مورد اعتمادشان را با من روبرو کردند تا مانع از بردن اثاثیه شود.هزینه ی قبوض مشترک(آب و گاز ) 160هزار تومان و تلفن 350 هزار تومان بودو برق100 هزار تومان بود.در واقع من به ایشان پیشنهاد کردم 160 هزارتومان مانده ی رهن را بابت قبوض مشترک از ما قبول کنند و 2 چک که یکی بابت کل هزینه اجاره سالانه و دیگری سفید بابت تخلیه نزد ایشان امانت بوده را نگه دارند تا هزینه ی تلفن و برق را که پرداخت کردم چک ها را به من برگردانند.اما ایشان ضمن اینکه قبول نکردن اثاثیه را هم نگه داشتند و قفل های خانه ها بدون اجازه من که مسایلم در آنجا بوده عوض کرده اند.در نهایت اینکه مدت 2 ماه است همسرم به دلیل چک بلامحل در زندان بسر می برند
راهنمایی بفرمایید که چطور اثاثیه ام را پس بگیرم

وضعیت: بسته (پاسخ رایگان)
مهارت: -
1 پاسخ
2,766 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۱/۱۰/۰۵ ۲۲:۴۵:۰۸